Gra, która idalnie trafia w moje gusta, jest the walking dead.
Ta wielosezonowa gra, jest idealną kombinacją rzeczy, które łubie. Wyprodukowana i wydana w pięciu odcinkach przez Telltale Games. Gra nawiązuje do serialu Żywe trupy, stanowiącego adaptację komiksu o tym samym tytule.
Pierwszy sezon zaczyna się z perspektywy mężczyzny,Lee Everetta, który wieziony jest w policyjnym radiowozie, kiedy to cała epidemia ma swoje początki. Radiowóz ulega wypadkowi, policjanci giną a akcja gry zaczyna się. Musimy ranni wydostać się z radiowozu z limitem czasowym, ponieważ w naszą stronę zmierza wygłodniały zombie. Naszym głównym zadaniem jest znalezienie bezpiecznego miejsca, co jak znamy z filmów jest bardzo skomplikowane.
Nie będziemy jednak tego robić sami poneiwaz od prawie samego początku towarzyszyć nam będzie mała dziewczynka (która to w kolejnych częściach stanie się główną bohaterką).
Grafika jest niesamowitą. W wolnych chwilach (czyt. w takich w których nie jesteś zajęty uciekaniem przed zombie) możesz podziwiać krajobrazy. Efekty dźwiękowe dostarczają rozniez niesamowitych wrażeń.

O innych produkcjach marki telltale możesz przeczytać wchodząc na ich stronę główną:
https://telltale.com/. Wyprodukowali takie perełki jak batman, czy puzzle agent.